19/11/2016 |  19:04 ⇒ 20/11/2016 | 21:24 | Autor: RTRS

Đoković i Marej u finalu Mastersa u Londonu (RTRS, nedjelja 19.00)

Novak Đoković i Endi Marej igraće u finalu Završnog turnira u Londonu, na kojem nastupa osam najboljih tenisera svijeta.
Novak Đoković - Foto: BBC
Novak ĐokovićFoto: BBC

Đoković je lakše nego što se očekivalo savladao Јapanca Keija Nišikorija sa 2:0, po setovima, 6:1, 6:1.

Ovo je bila 11. pobjeda srpskog tenisera u 13. susretu protiv Nišikorija.

Novak mora da trijumfuje u finalu, i tako odbrani titulu na ovom turniru, ako želi da ponovo bude vodeći teniser na svjetskoj rang listi.

Endi Marej plasirao se u finale turnira u Londonu, dramatičnom pobjedom nad Milošem Raonićem.

Marej je u većem dijelu meča bio slabiji igrač, izgubio je prvi set, ali je uspio da preokrene i slavi rezultatom 5:7, 7:6 (7-5), 7:6 (11-9).

Duel je trajao tri sata i 38 minuta, a Britanac je postao prvi igrač iz te zemlje koji je došao u priliku da se bori za titulu na Završnom Mastersu, što automatski znači i borbu za prvo mjesto na kraju sezone.