Atalanta protiv Marselja, Leverkuzen na Romu u polufinalu Lige Evrope

Fudbaleri Atalante, Leverkuzena, Olimpika iz Marselja i Rome plasirali su se večeras u polufinale Lige Evrope.
Leverkuzen - Vest Hem (foto: EPA-EFE/ANDY RAIN) -
Leverkuzen - Vest Hem (foto: EPA-EFE/ANDY RAIN)

Liverpul je u Bergamu savladao Atalantu 1:0 golom Mohameda Salaha iz penala u sedmom minutu, ali nedovoljno da se nadoknadi 0:3 sa Enfilda.

Serija nepobjedivosti Leverkuzena i dalje traje. Novi njemački šampion izbjegao je poraz na gostovanju Vest Hemu 1:1, golom DŽeremija Frimponga u 89. minutu i poslije 2:0 u prvom meču ostao u igri za triplu krunu.

Roma je ponovo bila bolja od Milana, ovaj put 2:1 i sa ukupnih 3:1 prošla dalje.

Gostima nije pomogao ni igrač više nakon isključenja Zekija Čelika u 31. minutu. Luka Јović je igrao od 40. minuta.

Marselj je u revanšu savladao Benfiku 1:0 i onda na penale prošao među četiri najbolja.

U polufinalu se sastaju Marselj-Atalanta i Roma-Leverkuzen.