13/04/2024 |  07:42 ⇒ 08:57 | Autor: RTS

Denver porazom od San Antonija pao s prvog mjesta na Zapadu, Јokić solidan (VIDEO)

Košarkaši San Antonio sparsa savladali su Denver nagetse 121:120 u pretposljednjem kolu osnovnog dijela NBA lige. Ovim porazom Nagetsi su pali sa prvog mesta na tabeli Zapadne konferencije.
Nikola Јokić (foto: EPA-EFE/ADAM DAVIS SHUTTERSTOCK OUT) -
Nikola Јokić (foto: EPA-EFE/ADAM DAVIS SHUTTERSTOCK OUT)

Denver je nedavnim trijumfom protiv Minesote uspio da u direktnom okršaju dođe do liderske pozicije na Zapadu, međutim porazom od posljednjeplasiranog San Antonija, Nagetsi su ispustili prvo mjesto.

Denver je početkom treće četvrtine imao čak 23 poena prednosti u odnosu na Sparse - 78:55, a potom su doživjeli veliki pad u igri što se odrazilo i na krajnji rezultat.

Viktor Vembanjama je vodio San Antonio do preokreta, Francuz je duel okončao sa 34 poena, 12 skokova i pet asistencija. Sredinom treće četvrtine Vembanjama je postigao 17 poena za svega tri minuta.

Međutim, uprkos sjajnom Vembanjaminom izdanju, Denver je početkom posljednje četvrtine imao 17 poena prednosti - 107:90, ali su Sparsi smanjivali razliku, serijom od 14:2 došli su nadomak izjednačenja.

U jednom od poslednjih napada Devonte Grejam je na samo 0.9 sekundi do kraja pogodio flouter i doneo trijumf Sparsima.

DŽamal ​​Marej je utakmicu okončao sa 35 poena, a Nikola Јokić je dodao 22 poena, 12 skokova i sedam asistencija za Denver.

Loš rezultat Denvera iskoristila je Oklahoma. Tanderi su na svom terenu savladali Milvoki, koji su nastupali bez povređenog Јanisa Adetokunba - 125:107.

U posljednjem kolu osnovnog dela NBA lige Denver će igrati protiv Memfisa, a San Antonio će se sastati sa Detroitom.