latinica  ћирилица
10/04/2024 |  21:14 | Autor: TANЈUG

Crvena zvezda u polufinalu Kupa Srbije

Branioci trofeja, fudbaleri Crvene zvezde, plasirali su se u polufinale Kupa Srbije pošto su na stadionu "Rajko Mitić" ubjedljivo savladali prvoligaša OFK Vršac rezultatom 3:0.
FK Crvena zvezda - Foto: RTRS
FK Crvena zvezdaFoto: RTRS

Zvezda je povela već u 6. minutu, strijelac je bio Aleksandar Katai, koji je prije samo tri dana kao rezervista dao oba gola u prvenstvenoj pobjedi nad Јavorom u Ivanjici.

Asistent Kataiju bio je Marko Stamenić.

Pobjedu Zvezde ovjerili su rezervisti na ovom meču Šerif Ndiaje i Osman Bukari golovima u 65. i 82. minutu.

Bukari je bio asistent Ndiajeu, a gol je postigao poslije dodavanja Nemanje Milunovića.

Meč je obilježio i povratak u startnu postavu oporavljenog kapitena Aleksandra Dragovića.

Prije Zvezde, u polufinale Kupa plasirali su se Partizan i Vojvodina, koji su tek poslije penala eliminisali Voždovac, odnosno Čukarički.

Poslednji polufinalista biće poznat sutra poslije duela Radničkog 1923 i Novog Pazara koji se igra u Kragujevcu od 16 časova.

Polufinalne utakmice igraće se 24. aprila, a u žrijebu za te mečeve neće biti povlašćenih ekipa.