08/04/2024 |  08:03 ⇒ 08:18 | Autor: RIA-Novosti

NBA: Sjajne igre Јovića, Micića i Pokuševskog uprkos porazima (VIDEO)

Srpski internacionalci Nikola Јović, Vasilije Micić i Aleksej Pokuševski odigrali su protekle noći odlične partije u NBA ligi ali to nije pomoglo njihovim timovima da izbjegnu poraze. Majami je poražen od Indijane sa 117:115, a Šarlit je na svom terenu izgubio od Oklahome sa 118:121.
NBA - Foto: RTRS
NBAFoto: RTRS

Srpski reprezentativac Nikola Јović ostvario je drugi najbolji košgeterski učinak u sezoni sa 18 poena uz dvije postignute trojke.

Јović je bio u startnoj postavi tima i u igri je proveo 24 minuta.

Indijana je odlično počela meč na svom terenu i već u drugoj četvrtini došla do prednosti od čak 22 poena, a potom su do kraja održavali prednost uprkos odličnoj igri gostiju.

Majami nije uspio da napravi preokret i pored sjajne igre DŽimija Batlera koji je postigao 27 poena, Tajler Hirou je dodao 21, a Kejleb Martin i Bem Adebao su ubacili po 20 poena.

Pobjednički tim domaćina je imao čak sedmoricu košarkaša sa deset i više postignutih poena.

Ti DŽej Mekonel ih je predvodio sa 22 poena, dok je isti učinak imao i Majlis Tarner.

Centar Indijane je dominirao pod obručima sakupivši i 13 skokova. Paskal Sijakam je ubacio 18, Aron Nesmit 16, Obi Topin 13, Tajris Halibarton 12, a Endrju Nembhard deset.

Srpski tandem Vasilije Micić i Aleksej Pokuševski odlično je funkcionisao u igri protiv nekadašnjeg njihovog kluba Oklahome ali je Šarlot propustio priliku na svom terenu, malo je falilo za iznenađenje, ali je bolji finiš Tandera donio pobjedu u gostima sa 121:118.

Vasilije Micić je bio starter, ubacio je 17 poena, imao čak deset asistencija i jedan skok.

Iz igre je šutirao 6/12, od toga odličnih 4/7 za tri poena, za nešto više od 31 minuta na parketu.

Aleksej Pokuševski je imao rekord sezone protiv donedavnog tima.

Za samo 20 i po minuta na parketu ubacio je 14 poena (6/9 iz igre, 2/4 za tri), uz čak devet skokova.

Oklahomu su do trijumfa predvodili raspoloženi Aron Vigins sa 26 i Čet Holmgren i DŽoš Gidi sa po 20 poena.

Kod Hornetsa svih osmorica košarkaša koja su igrala imali su po deset i više poena.

Najviše je dao Grent Vilijams, i to 19, a poen manje je djelo Treja Mena.