30/03/2024 |  18:09 ⇒ 20:39 | Autor: RTRS

Prvi poraz Borca na domaćem terenu u sezoni

Veliki derbi Premijer lige BiH u Banjaluci odigrali su Borac i Zrinjski, a pobjeda je pripala gostima 2:1.
Borac - Zrinjski - Foto: RTRS
Borac - ZrinjskiFoto: RTRS

Borac je poražen u meču 24. kola i ovo im je prvi poraz još od strarta šampionata kada ih je savladao Željezničar na Grbavici.

Borac je u ovom meču imao sjajnu priliku da jednu ruku stavi na šampionski pehar, ali je četa Vinka Marinovića poklekla nakon 22 meča bez poraza u prvenstvu.

Zrinjski je vodio nakon prvih 45 minuta pošto je mrežu domaćina načeo Ramić pogotokom u 38. minutu meča.

Nije se dugo igralo u drugom poluvremenu, a na semoforu je već bilo 0:2. Strijelac gola u 50. minutu meča bio je Kiš.

Borac je u nadoknadi vremena uspio da ublaži poraz, a strijelac je bio Maks Јuraj Ćelić.

I pored ovog poraza Borac ima veliku prednost u odnosu na Zrinjski.

Banjalučani su lideri sa 58 bodova, dok je Zrinjski drugi sa 49. Do kraja prvenstva je ostalo još devet kola.