15/06/2018 |  16:14 ⇒ 16:29 | Autor: RTS

Urugvaj srušio Egipat u 90. minutu

Fudbaleri Urugvaja savladali su selekciju Egipta sa 1:0 u okviru drugog meča Grupe A Svjetskog prvenstva u Rusiji.
Svjetsko prvenstvo u fudbalu Rusija 2018. -
Svjetsko prvenstvo u fudbalu Rusija 2018.

Јednu manje zanimljivu utakmicu, sa relativno malim brojem prilika okarakterisao je i "izvukao" gol u 90. minutu za pobjedu Urugvaja.

Tim iz Јužne Amerike je ipak bio bolji protivnik gotovo cijeli meč, bio konkretniji sa loptom, prijetio i na kraju materijalizovao sve to u najboljem trenutku.

Obje ekipe gotovo čitavo prvo poluvrijeme provele su studirajući protivnika, igrajući opreznije, strpljivije i čekajući grešku rivala.

Drugo poluvrijeme bilo je znatno sadržajnije od prvog, što je nagovijestila šansa Suareza već u prvom napadu drugog dijela utakmice.

Urugvaj je preuzeo potpunu inicijativu, ali u nekoliko navrata nisu uspjeli da savladaju raspoloženog golmana Egipta Elšenavija.

Ipak, redali su se naleti Urugvaja i u 90. minutu nakon prekida i centaršuta u šesnaesterac Egipta, Himenez je nadskočio čuvara i poslao loptu u mrežu.

U prvom susretu u Grupi A Rusija je na otvaranju savladala S. Arabiju sa 5:0.