latinica  ћирилица
17/11/2016 |  08:33 ⇒ 08:42 | Autor: RTRS

Stan dobio Čilića, ostao u igri za polufinale

Švajcarski teniser Stan Vavrinka pobijedio je Marina Čilića sa 7:6(3), 7:6(3) u drugom meču grupe DŽon Mekinro na završnom turniru u Londonu.
Stanislas Vavrinka - Foto: AFP
Stanislas VavrinkaFoto: AFP

Šampion US opena je ovom pobjedom ostao u igri za plasman u polufinale, a za to će mu biti potrebna pobjeda protiv Endija Mareja u posljednjem meču.

Takođe, uz to će Vavrinka morati da sačeka i ishod duela Nišikori – Čilić, pošto ga je Јapanac pobijedio sa 2-0 u prvom meču.

U prvom setu Čilić je veliku priliku imao u desetom gemu kada je imao set loptu na servis rivala, ali je Vavrinka u taj-brejku došao do 1-0.

Čilić je na startu drugog seta napravio brejk, ali ga je ispustio već u četvrtom gemu, pa je taj-brejk odlučivao i u tom periodu.

Ponovo je Marin popustio pod pritiskom, pa je Vavrinka uspio da završi posao u dva seta.