latinica  ћирилица
16/11/2016 |  18:52 ⇒ 18:55 | Autor: RTRS

Marej poslije tri sata i 20 minuta srušio Nišikorija

Prvi teniser svijeta Endi Marej plasirao se u polufinale završnog turnira u Londonu.
Endi Marej (Foto: Andy Wong/AP / theguardian.com) -
Endi Marej (Foto: Andy Wong/AP / theguardian.com)

Marej je posle velike borbe i velikog preokreta uspio da savlada Keija Nišikorija sa (6:7(9), 6:4, 6:4.

Nišikori je u taj-brejku prvog seta propustio četiri set lopte prije nego što je napokon dobio taj dio sa 11:9.

Ipak, u nastavku nije imao snage da završi posao. U drugom setu je neutralisao prednost brejka, izjednačio je na 4:4, ali je Mari pokazao zbog čega je u ovom trenutku najbolji na svijetu.

Dobio je preostala dva gema, a onda je u trećem setu iskoristio psihološku prednost. Prvo je napravio brejk u trećem gemu, potom i u petom, ali ni Nišikori nije odustao.

Uspio je Јapanac da vrati jedan brejk i smanji na 5:4, ali je Mari u desetom gemu poslije tri sata i 20 minuta uspio da odservira za veliki trijumf. Marej je meč završio sa 30 vinera i 38 neiznuđenih grešaka, dok je Nišikori imao 35 vinera i 51 grešku.

Rival Mareju u trećem meču biće Stan Vavrinka.