06/11/2016 |  17:41 ⇒ 07/11/2016 | 09:16 | Autor: RTRS

Marej osvojio Pariz (VIDEO)

Škotski teniser Endi Marej obilježio je istorijsku nedjelju u Parizu osvajanjem titule na posljednjem Mastersu sezone.
Mari trijumfovao u Parizu - Foto: Getty Images
Mari trijumfovao u ParizuFoto: Getty Images

Marej, koji će od ponedjeljka prvi put u karijeri biti prvi igrač svijeta, u finalu je pobijedio DŽona Iznera sa 6:3, 6:7(4), 6:4.

Nije Škot uopšte lako stigao do titule, ali je uspio da pobijedi veoma dobrog Iznera i pokaže da ipak u ovom trenutku igra najbolji tenis na svijetu.

U prvom setu je jedinu brejk loptu iskoristio u šestom gemu. Potom je u sedmom spasao dvije i dobio je prvi set sa 6:3.

Izner je igrao kao u najboljim danima, ali nije mogao do brejka. U drugom setu je propustio još četiri šanse, a do izjednačenja je stigao u taj-brejku – 7:4.

Marej je ipak pojačao kada je bilo najpotrebnije. U trećem setu je propustio dvije brejk lopte prije nego što je oduzeo servis visokom Amerikancu u idealnom momentu, u desetom gemu – 6:4.

To je njegova osma titula u 2016. godini, a poslije ove pobjede imaće od ponedjeljka 11.185 bodova na ATP listi, 405 više od Novaka Đokovića koji može da se vrati na čelo tenisa u Londonu.

Izvor:  RTRS/B92