11/10/2016 |  13:40 ⇒ 14:31 | Autor: RTRS

Đoković rutinski pobijedio Fonjinija

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković uspješno je startovao na Mastersu u Šangaju, pobjedom nad Fabiom Fonjinijem u dva seta.

Đoković, koji je odigrao prvi meč poslije poraza u finalu US opena, savladao je Fonjinija rezultatom 6:3, 6:3.

Meč je trajao nešto manje od 80 minuta, a Novak je imao određenih oscilacija, što je i logično kada se uzme u obzir činjenica da nije igrao mjesec dana.

Na startu meča oduzeo je servis rivalu, potom neutralisao nekoliko brejk prilika i dobio prvi set, a kada je napravio brejk u prvom gemu drugog seta, činilo se da će brzo završiti posao.

Međutim, malo je posustao i greškama vratio rivala u igru, ali je i to bilo kratkog daha – ponovo je u sedmom gemu stigao do prednosti, da bi nekoliko trenutaka kasnije po osmi put u isto toliko susreta ispraćao poraženog Fonjinija na mreži.

Italijana je koštao ogroman broj neiznuđenih grešaka, napravio ih je čak 40, uz samo 15 vinera, dok je Đoković meč završio sa 13 direktnih poena i 18 grešaka.

Đoković se u narednoj fazi sastaje sa boljim iz duela Grigor Dimitrov (Bugarska) - Vašek Pospišil (Kanada).

Turnir u Šangaju igra se za nagradni 5.452.985 dolara.