14/07/2018 |  00:12 ⇒ 14:06 | Autor: RTRS

Đoković set do finala (RTRS od 14 časova)

Novak Đoković vodi sa 2:1 u setovima protiv Rafaela Nadala u polufinalu Vimbldona, ali pobjedu moraće da traži već danas, jer duel je prekinut u ponoć, odnosno u 23 časa po vremenu u Londonu. Po setovima je bilo 6:4, 3:6 i 7:6.

Ovaj meč kasnio je nekoliko časova zbog maratonskog prvog polufinala između Kevina Andersona i DŽona Isnera, koji je dobio teniser iz Јužnoafričke Republike sa 3:2 nakon šest i po časova igre.

Đoković je bolje otvorio meč, i kao rezultat dobre igre došao je i prvi set. I u nastavku meča srpski as je bio dobar, ali nije iskoristio nekoliko brejk lopti, što Španac korisiti i preokreće situaciju u svoju korist za izjedenačenje u setovima.

Prava drama viđena je u trećem setu, oba tenisera sigurno su držala svoj servis, sve do tajbreka. U dodatnom gemu, Nadal je imao tri set lopte, ali sva tri puta Đoković je izuzetno hrabrom igrom dolazio do izjednačenja, da bi na kraju slavio sa 11:9 i do finala trećeg Gren slema u sezoni sada ga dijeli još jedan set.

Nastavak meča najavljen je za 14 časova, koji možete pratiti u direktnom prenosu na RTRS-u.