02/07/2018 |  18:48 ⇒ 04/07/2018 | 10:54 | Autor: B92

Kraj za Krunićevu, ispustila set i brejk viška

Najbolja srpska teniserka Aleksandra Krunić završila je učešće na Vimbldonu porazom u prvom kolu od Amerikanke Medison Brengl sa 2:1 u setovima.
Aleksandra Krunić - Foto: Screenshot
Aleksandra KrunićFoto: Screenshot

Brengl je bila bolja od Srpkinje rezultatom 2:6, 6:3, 6:3 poslije jednog časa i 27 minuta igre.

Krunićeva je odlično otvorila duel i u prvom setu napravila čak tri brejka, pa taj dio riješila prilično ubjedljivo u svoju korist.

Dobro je krenuo i drugi dio igre za Aleksandru, povela je sa 2:0, ali onda dolazi do kompletnog kolapsa.

Brengl osvaja osam od narednih devet gemova, dolazi do brejka viška u odlučujućem setu. Aleksandra je uspjela da se vrati u duel i izjednačila na 3:3, ali teniserka iz SAD uzima tri gema zaredom i privodi meč kraju brejkom.

Krunić je sredinom juna došla do najboljeg ranga u karijeri i prve VTA titule, pobjedom u Hertogenbošu, ali uslijedilo je ispadanje u drugom kolu Istborna od Žoane Konte, a sada i poraz u prvoj rundi trećeg Grend slema u karijeri.