latinica  ћирилица
18/06/2018 |  21:31 ⇒ 21:35 | Autor: RTRS

Prvenstvo BiH u stonom tenisu- Mihailović i Marković šampioni

Na prvenstvu BiH u stonom tenisu, održanom juče u Tuzli, titulu prvaka u muškoj konkurenciji odbranio je stonoteniser STK Banjaluka, Luka Mihailović, dok je u ženskoj konkurenciji najbolja bila takmičarka STK Perućica iz Foče, Snežana Marković.
Luka Mihailović i Snežana Marković - Foto: RTRS
Luka Mihailović i Snežana MarkovićFoto: RTRS

Mihailović je u finalu bio bolji od svog brata Nikole sa 3:1 u setovima, dok su treće mjesto podijelili Mostarci Luka Matković i Marko Vučijak.

Markovićeva je u finalu pobijedila Eldu Šehić iz Sarajeva, dok su bronzane medalje osvojile Dora Ćosić iz Viteza i Prijedorčanka Marija Gnjatić.

Mihailović i Markovićeva su trijumfovali i u konkurenciji mješovitih parova, a Banjalučanin je treće zlato na ovom prvenstvu osvojio u konkurenciji muških parova sa bratom Nikolom.

Prvenstvo BiH je bilo i izborno za Balkansko prvenstvo seniora do 21 godine koje će biti održano u Turskoj od 1. do 5. avgusta.