15/01/2018 |  21:03 ⇒ 21:17 | Autor: RTRS

Slovenija i Njemačka remizirale

Rukometna reprezentacija Slovenije odigrala je neriješeno sa Njemačkom u drugom kolu grupe C na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj, 25:25.

4. Češka 1 0 0 1 15:32 0

Slovenija je bila bolja i tokom meča vodila i sa pet, šest golova prednosti (14:8) u prvom poluvremenu.

Nijemci su još jednom pokazali svoj mentalitet, nisu odustajali i gol po gol su stizali Sloveniju.

Vid Kavtičnik je postigao gol sa krila za 19:15 i djelovalo je da Slovenci na dvadeset minuta do kraja imaju kontrolu. Uslijedila je serija Njemačke koja je za šest minuta izjednačila na 19:19.

Tada se ušlo u neizvjesnu završnicu meča i igralo se gol za gol. Slovenija je preko Blaza Јanca u posljednjim sekundama dala gol za pobjedu. Nijemci su imali vremena tek da odu do centra. Umiješale su se sudije koje su procijenile da je Blagotinšek zasmetao, dobio je crveni karton, a Njemačka pravo niotkuda sedmerac.

Tobijas Rajhman je bio precizan i Njemačka je izjednačila. Na gol je u tim trenucima stao i Veselin Vujović, ali je morao da se pomjeri. Najbolji strijelci su bili Miha Zarabec sa pet, Borut Mačkovšek sa četiri koliko su imali i Blagotinšek i Јanc.

Kod Nijemaca je Uve Genšajmer bio najbolji sa sedam, a Rajhman i Groecki su dali po četiri.

U grupi D, Španija je bila bolja od Mađarske 27:25. Španci su pogađali sa svih strana, pa su čak četvorica igrača imala po četiri gola - Valero Rivera, Aleks Dujšebaev, Aitor Arino i Adrijan Figeras.

Kod Mađara je prvi strijelac bio Bence Banhidi sa šest, Zolt Balog je dao pet, a Mate Lekai četiri pogotka.